Laureaci Konkursu o Nagrodę PTPN za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2020
Nagrody PTPN za najlepszą publikacje o Wielkopolsce za rok 2020 rozdane
W tym roku już po raz czwarty nagrodziliśmy autorów najlepszych autorów w kategoriach: literatura naukowa oraz belestrystyka i literatura popularnonaukowa.
Tegorocznych laureatów poznaliśmy podczas dzisiejszej gali, a przechodząc do meritum. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatami Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce za rok 2020 zostali:
w kategorii literatura naukowa – dr Stanisław Borowiak, autor książki „Dwór a wieś folwarczna w Poznańskiem w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku” wydanej przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje
w kategorii beletrystyka i literatura popularnonaukowa – Piotr Bojarski, autor książki „Fiedler. Głód świata” wydanej przez Wydawnictwo Poznańskie.
Laureatom oraz nominowanym, a także przedstawicielom wydawców serdecznie gratulujemy!
Fundatorem nagród głównych był Partner Konkursu Grupa Cichy-Zasada.
W gali rozdania nagród wzięło udział wielu przedstawicieli poznańskiego środowiska naukowo-kulturalnego, patron honorowy Konkursu Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, ale przede wszystkim nominowani autorzy i przedstawiciele wydawców.
Wszystkim gościom dziękujemy za obecność i wspieranie idei wyróżniania i promowania publikacji dotyczących Wielkopolski oraz propagowanie wiedzy o regionie.
P. Krawczyk
Przemówienie Prezesa PTPN prof. UEP dr hab. Filipa Kaczmarka
Słowo wstępne patrona honorowego Konkursu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka
Słowo wstępne od przedstawiciele Partnera Konkursu Grupy Cichy-Zasada – dyrektora zarządzającego Macieja Dominiaka
W imieniu prof. Tomasza Jurka laudacje dotycząca laureata książki w kategorii literatura naukowa odczytał dyrektor Biblioteki PTPN dr Norbert Delestowicz
Wręczenie nagrody w kategorii literatura naukowa dr Stanisławowi Borowiakowi, autorowi książki „Dwór a wieś folwarczna w Poznańskiem w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku”
W imieniu prof. Tomasza Mizerkiewicza laudacje dotycząca laureata książki w kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka odczytała prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska, członkini Kapituły Konkursu
Wręczenie nagrody w kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka Piotrowi Bojarskiemu, autorowi książki „Fiedler. Głód świata”
Wręczenie nominacji Adamowi Kozakowi, autorowi książki „Pleszew w późnym średniowieczu i u progu epoki nowożytnej (koniec XIV–początek XVI w.)”
Wręczenie nominacji Piotrowi Nowakowi, autorowi książki „Szamotuły. Dzieje miasta”
Wręczenie nominacji prof. Jerzemu Sierocikowi, współautorowi opracowania książki „Jolenta Brzezińska. Nieznajomi”
Wręczenie nominacji Radosławowi Nawrotowi, autorowi książki „Szachownica”
Wręczenie nominacji dla Wydawnictwa Miejskiego Posnania za książkę R. Nawrota „Szachownica”
Wręczenie nominacji dla Wydawnictwa Poznańskiego za książki pt. „Moje Palium” oraz laureata nagrody „Fiedler. Głód świata”