Nagrody PTPN za najlepszą publikacje o Wielkopolsce za rok 2020 rozdane❗️
W tym roku już po raz czwarty nagrodziliśmy autorów najlepszych autorów w kategoriach: literatura naukowa oraz belestrystyka i literatura popularnonaukowa.
 
Tegorocznych laureatów poznaliśmy podczas dzisiejszej gali, a przechodząc do meritum. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatami Nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za najlepszą publikację o Wielkopolsce za rok 2020 zostali:
📌 w kategorii literatura naukowa – dr Stanisław Borowiak, autor książki „Dwór a wieś folwarczna w Poznańskiem w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku” wydanej przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje
📌 w kategorii beletrystyka i literatura popularnonaukowa – Piotr Bojarski, autor książki „Fiedler. Głód świata” wydanej przez Wydawnictwo Poznańskie.
 
Laureatom oraz nominowanym, a także przedstawicielom wydawców serdecznie gratulujemy! 👏👏
 
Fundatorem nagród głównych był Partner Konkursu Grupa Cichy-Zasada.
 
W gali rozdania nagród wzięło udział wielu przedstawicieli poznańskiego środowiska naukowo-kulturalnego, patron honorowy Konkursu Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, ale przede wszystkim nominowani autorzy i przedstawiciele wydawców.
 
Wszystkim gościom dziękujemy za obecność i wspieranie idei wyróżniania i promowania publikacji dotyczących Wielkopolski oraz propagowanie wiedzy o regionie.
📸P. Krawczyk