Ogłaszamy nabór abstraktów w związku z organizacją sesji naukowej skupiającej się na podsumowaniu tegorocznej edycji projektu. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń między badaczami, regionalistami, a także pracownikami wielkopolskich instytucji kultury oraz organizacji działających na rzecz Wielkopolski, związanych z poruszaną tematyką w ramach wcześniejszych spotkań, co dodatkowo będzie służyło upowszechnianiu wiedzy o dziedzictwie Wielkopolski i możliwościach jego promocji.

Sesja naukowa odbędzie się 15 grudnia 2020 r.

Konferencja odbędzie się w trybie online na platformie Zoom.

Zachęcamy do zgłaszania krótkich wystąpień (10 min) w związku z poniżej zaznaczoną tematyką:

▶️ Jak popularyzować wiedzę o regionie
▶️ Jakie badania należy podjąć
▶️ Wspólnota lokalna a regionaliści i badacze
▶️ Koncepcje wystawiennicze – historia i przyszłość
▶️ Wymiana doświadczeń i recepcja dziedzictwa wielkopolski
▶️ Jakie tematy powinny być podjęte w czasie przyszłorocznej serii wykładów o dziedzictwie Wielkopolski prowadzonej przez PTPN

Zgłoszenia:
– muszą zawierać: imię, nazwisko, reprezentowana instytucja
– krótki abstrakt
📆 do 2 grudnia 2020 r.
📩 dziedzictwo@ptpn.poznan.pl

Sesja naukowa odbywa się w ramach drugiej edycji projektu „Dziedzictwo Wielkopolski. Cykl wykładów popularyzujących wiedzę o regionie” współfinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa WielkopolskiegoFundacja Zakłady Kórnickie oraz środków własnych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Patronatów honorowych udzielili Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.