Serdecznie zapraszamy na filmy online przygotowane przez pracowniczki Biblioteki PTPN w ramach Poznańskich Dni Rodziny 2021!
 
Odcinek 1: „Z exlibrisem za pan brat”
Kunsztowny drobiazg, artystyczna grafika, ozdobna karteczka …. ekslibris! Zapraszamy do zapoznania się z filmem opowiadającym o historii tego niezwykłego maleńkiego detalu książkowego!
PREMIERA: 25 maja 2021 r., godz. 12:00
Prelegentka: dr Anna Kryszak – bibliotekarka, historyczka, pracowniczka Sekcji Zbiorów Specjalnych Biblioteki PTPN.
 
Odcinek 2: „Moliki książkowe na szlakach wyobraźni”
Nie tylko poznańskie koziołki i smok wawelski! Zejdźmy z utartych, dobrze znanych szlaków i zapuśćmy się na ziemie Kaszub i Kociewia, by odkryć równie ciekawe, jak opowieści z dużych miast, regionalne legendy i podania.
PREMIERA: 01 czerwiec 2021 r., godz. 12:00
Prelegentka: mgr Alina Kucharska – bibliotekarka, historyczka, przewodniczka, pracowniczka Działu Gromadzenia Biblioteki PTPN.
——–
Do każdego filmu została dopasowana kolorowanka zawierająca skany pochodzące ze zbiorów PTPN. Dostępna w wersji tradycyjnej
w Bibliotece PTPN oraz do pobrania z naszej strony internetowej.
———
Poznańskich Dni Rodziny 2021 trwają od 15 maja do 1 czerwca. To już IX edycja tej imprezy, podczas której wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg atrakcji i wydarzeń, o charakterze wspierającym, integrującym i promującym życie rodzinne. Mimo sytuacji spowodowanej pandemią nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również rodziców raz dziadków. Przygotowane wydarzenia odbywać się będą zarówno w wersji online jak i w formie spotkań na żywo (za zachowaniem obowiązujących limitów i obostrzeń). Specjalnie przygotowane zajęcia artystyczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne, będą okazją do wspólnego, aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu przez całe rodziny.
Gorąco zachęcamy do śledzenia na bieżąco przygotowywanych propozycji pod adresem www.poznan.pl/poznanskiednirodziny gdzie znajdą Państwo więcej informacji.