Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Pytania o przyszłość. Tym razem naszym gościem będzie prof. Roman Słowiński – wiceprezes Polska Akademia Nauk, który opowie o tajnikach sztucznej inteligencji.

Czy powinniśmy obawiać się zmian technologicznych? Jak funkcjonuje i czym właściwie jest sztuczna inteligencja? Czy stanowi ona szansę dla rozwoju społeczno-gospodarczego, a może powinniśmy się jej obawiać? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkania z prof. Romanem Słowińskim, wiceprezesem Polskiej Akademii Nauk. Dyskusja odbędzie się 11 lutego 2019 r. w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Szczegóły projektu:

The Royal Society of Arts i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zapraszają na seminarium naukowo-popularyzatorskie, złożone z cyklu trzech spotkań, dających Państwu wyjątkową sposobność spotkania się i zadania pytań wybitnym ekspertom, Poznaniakom, którzy opowiedzą o ważnych współczesnych wyzwania, jakich jak zmiany klimatyczne, sztuczna inteligencja i temat kobiet w XXI wieku. W ramach cyklu zapraszamy na spotkania:

  • Climate Change Impact on Europe – prof. Zbigniew Kundzewicz (PAN), 31 stycznia 2019 roku,
  • Sztuczna inteligencja – obawy i nadzieje – prof. Roman Słowiński (wiceprezes PAN), 11 lutego 2019 roku,
  • Kobiety w XXI wieku – prof. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk (UAM), 8 marca 2019 roku.

Wszystkie spotkania mają miejsce w Sali Posiedzeń PTPN – ul. Mielżyńskiego 27/29 o godzinie 18:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Po prelekcjach organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek i kontynuację dyskusji w kuluarach.