W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk wraz z z Przewodnikami z Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu zaprasza do aktywnego spędzenia czasu podczas Europejskich Dni Dziedzictwa.
We wrześniu będziecie mogli dowiedzieć się więcej o dwóch instytucjach działających w ramach PTPN. Na początek zapraszamy na spacer pt. Biblioteczny spacer na 165 urodziny. Biblioteka PTPN bez tajemnic.
Prowadzący opowiedzą nie tylko o tym:
⏺ Kiedy i jak powstała Biblioteka PTPN
⏺ Kim byli opiekunowie księgozbioru
⏺ Jakie skarby skrywa
⏺ Jaką rolę odgrywa współcześnie
ale również oprowadzą po bibliotecznych wnętrzach i magazynowych zakamarkach oraz zaprezentują nieco cennych i ciekawych publikacji przechowywanych w zbiorach tej niewielkiej, ale ważnej dla dziewiętnastowiecznej lokalnej historii, instytucji.
⏺ Kiedy?
Niedziela, 11 września 2022 r.
⏺ O której?
11:00
⏺ Gdzie się spotykamy?
Plac Wolności przed Biblioteką Raczyńskich
Naszym przewodnikiem tym razem będzie…
Alina Kucharska
przewodniczka PTTK oprowadzająca po rodzinnym Poznaniu od 2011 r. Z wykształcenia jest historyczką zajmującą się wiekiem XIX i I wojną światową. O tych epokach stara się również opowiadać turystom i poznaniakom, którzy chętnie słuchają historii o mieście nad Wartą. Ale nie tylko! Podczas jej spacerów można nauczyć się kroków krakowiaka, zjeść coś dobrego albo obejrzeć wystawę starych ksiąg.
Zapraszamy na kolejną przechadzkę!
Spacer organizowany jest w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się one pod hasłem “połączeni dziedzictwem”.
Spacery edukacyjne realizowane są w ramach projektu: „165. rocznica Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i działania na rzecz rozwoju nauki i kultury” finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa.