Z okazji przypadającej w tym roku 165. rocznicy założenia Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, wspólnie z Kołem Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego, przygotowaliśmy kilka spacerów, które przybliżą Wam tą niezwykłą historię.

Podczas pierwszej przechadzki nie tylko opowiemy o początkach PTPN, ale i udzielimy odpowiedzi na kilka pytań. M.in. co nauka ma wspólnego z polskością? Co ksiądz wie o języku? Dlaczego rozmawiając o PTPNie stoimy przed hotelem i muzeum? Czy zbieractwo jest wadą? Co łączy naukowe towarzystwo z kamienicznikiem?

To nie wszystko! W siedzibie PTPN, które tego dnia otworzy się specjalnie dla nas, będziemy mogli obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji urodzin Towarzystwa, wysłuchać wykładu o honorowym prezesie PTPN Sewerynie Mielżyńskim oraz obejrzeć książki związane z Mielżyńskimi, na co dzień ukryte w bibliotecznych magazynach.

Jeżeli Was zaciekawiliśmy to przyjdźcie 13 marca o godzinie 11:00 pod pomnik 15 Pułku Ułanów przy ulicy Ludgardy.

Spacery edukacyjne realizowane są w ramach projektu: „165 rocznica Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i działania na rzecz rozwoju nauki i kultury” finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa.

ULOTKA INFORMACYJNA