W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody PTPN za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019.
Nagrodę w kategorii literatura naukowa otrzymał Artur Jazdon (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu) za książkę “Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu 1919-2018. Zasoby. Działania. Ludzie”.
Nagrodę w kategorii literatura popularnonaukowa i beletrystyka otrzymali Monika Romanowska-Pietrzak (Muzeum Zamek Górków), Wojciech Musiał i Mariusz Sołtysiak za książkę “Granatowy porządek. Policja Państwowa w powiecie szamotulskim 1919 – 1939”.
 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy❗

Wręczenie Nagrody PTPN za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019 w kategorii literatura naukowa dr hab. Arturowi Jazdonowi przez marszałka Marka Woźniaka i prezesa PTPN Andrzeja Gulczyńskiego. Fot. A. Kucharska

Wręczenie Nagrody PTPN za najlepszą publikację o Wielkopolsce w roku 2019 w kategorii literatura naukowa i beletrystyka Monice Romanowskiej-Pietrzak, Mariuszowi Sołtysiakowi i Wojciechowi Musiałowi przez marszałka Marka Woźniaka i prezesa PTPN Andrzeja Gulczyńskiego). Fot. A. Kucharska

 
Podczas uroczystości Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył prof. Andrzejowi Gulczyńskiemu odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Odznaczenie zostało przyznane za działania na rzecz integracji wielkopolskiego środowiska naukowców i regionalistów oraz wybitny wkład w budowanie tożsamości regionalnej mieszkańców Wielkopolski.
Również serdecznie gratulujemy Panu Prezesowi i życzymy dalszej owocnej pracy na tym polu❗