Polecamy Państwa uwadze kolejną edycję międzynarodowych symulacji obrad ONZ – Poznań International Model United Nations 2018, nad którą patronat honorowy objęło m.in. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Konferencja poświęcona problematyce rozwoju i globalizacji (The Road to Development: Globalization as an Accessory or Prerequisite?) odbędzie się w dniach 18-21 października 2018 r.  na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Dyplomacji „Inter Gentes”.

POZiMUN jest symulacją obrad ONZ, której dydaktyczno-szkoleniowy charakter ma na celu zwrócenie uwagi na wybrane problemy współczesnego świata (w tym łamanie praw człowieka) oraz możliwości i sposoby ich rozwiązania. Zadaniem każdego z uczestników jest wcielenie się w rolę reprezentanta jednego z krajów członkowskich ONZ (z wyjątkiem kraju ojczystego) i stworzenie adekwatnego do rzeczywistej sytuacji politycznej stanowiska politycznego na dyskutowany temat. W celu nadania obradom bardziej realistycznego charakteru uczestnicy muszą dodatkowo zapoznać się z polityką prowadzoną aktualnie przez wszystkie kraje – członków ich grupy symulacyjnej. Wydarzenie jest interdyscyplinarne, łączy ze sobą wiele dziedzin naukowych, takjak prawo, ekonomia, dyplomacja, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo międzynarodowe, ale również zdrowie.
Jest to już piąta edycja POZIMUN-a, a zarazem kontynuacja konferencji, które zostały zorganizowane w dniach 2-5 maja 2013 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, 1 -4 maja 2014 roku, 13-17 lipca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz 4-7 maja 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.
Poprzednie edycje zakończyły się ogromnym sukcesem, przyciągając uczestników z kilkunastu państw Europy i świata. Podczas tegorocznej edycji POZiMUN organizatorzy pragną zaangażować nie tylko studentów polskich i zagranicznych, ale i licealistów zainteresowanych tematyką prawa krajowego, prawa międzynarodowego, dyplomacji i prawa europejskiego.

Więcej informacji: https://pozimun2018.wixsite.com/home