Szanowni Państwo,

Mamy wielki zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega – życie i dzieło. Konferencja odbędzie się w Poznaniu, w dniach 8 – 9 listopada 2018 roku.

Konferencja organizowana jest przez Wydział IV Nauk Medycznych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz  Rektorów ośmiu Poznańskich Uczelni. Stanowi cykl ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków – Zasłużeni dla nauki.

Profesor Wiktor Dega – wielki ortopeda, powstaniec wielkopolski, żołnierz 1939 roku, powstaniec warszawski, rektor poznańskiej Akademii Medycznej, pionier nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji medycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie był niezwykłą postacią, którego idee przetrwały do dzisiaj. Konferencja nie tylko będzie miała charakter historyczny, ale wybiegający w przyszłość – co nauka i człowieka zyskały dzięki takiej postaci jaką był Profesor Dega. Będą prezentowane osiągnięcia Profesora Degi i Jego znacząca rola jaką odegrał w rozwoju ortopedii i rehabilitacji. Nie zabraknie wspomnień uczniów Pana Profesora, a od Najbliższych dowiemy się jakim był ojcem i dziadkiem. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, a jej ideą jest refleksja nad problemami jakie stawia przed nami współczesny człowiek. Na zakończenie słowa córki Pana Profesora – Barbary – „…..jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że pamięć o Ojcu żyje do dziś i że Jego dzieło jeszcze dalej trwa” (uroczystość 100-letniej rocznicy urodzin Profesora Degi, Poznań, 1996).

Serdecznie zapraszamy,

Organizatorzy

 

PROGRAM

 

REJESTRACJA ONLINE / FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

KOMITET ORGANIZACYJNY

Prof. dr hab. Jolanta Dorszewska

Prof. dr hab. Ewa Florek

Prof. UAM dr hab. Andrzej Gulczyński

Prof. dr hab. Roman Jankowski

Prof. dr hab. Marek Jóźwiak

Prof. dr hab. Tomasz Kotwicki

Prof. dr hab. Jacek Kruczyński

Prof. dr hab. Bogdan Miśkowiak

Prof. dr hab. Michał Musielak

Prof. dr hab. Leszek Romanowski

Dr hab. n. med. Tomasz Trzeciak

Dr n. med. Anna Barciszewska

Dr n. med. Przemysław Daroszewski

Dr n. farm. Marta Napierała

Mgr Anna Poniedziałek

KONTAKT/BIURO KONFERENCJI

Dr n. med. Anna Barciszewska

abarcisz@man.poznan.pl

 

Dr n. farm. Marta Napierała

martan@ump.edu.pl

 

ZAKWATEROWANIE

Baza noclegowa dostępna jest pod adresem: http://www.booking.com/city/pl/poznan.ht

 

 

Cykl “Zasłużeni dla nauki” współfinansowany jest ze środków miasta Poznania.