plakat kostrzewski D

 

„Człowiek a dziedzictwo”

Prof. Józef Kostrzewski, wybitny archeolog i współtwórca Uniwersytetu Poznańskiego,  założyciel i dyrektor Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, będzie patronem konferencji organizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach cyklu „Człowiek przyszłości – wyzwania wobec nauki”. Wspólną ideą kilku konferencji jest refleksja nad problemami, jakie stawia przed nauką współczesny człowiek. W tym roku konferencje dotyczyć będą relacji człowieka z gospodarką, a także przyrodą i techniką. Pierwsza z nich poświęcona jest relacji do przeszłości i możliwości jej badania. Odbędzie się w dniach 21-22 września w siedzibie PTPN przy ul. Mielżyńskiego 27/29.

Ogólnopolska konferencja ma charakter interdyscyplinarny, udział w niej wezmą nie tylko archeolodzy. O rekonstrukcji przeszłości mówić będą również poznańscy lekarze z Uniwersytetu Medycznego i informatycy z Politechniki Poznańskiej.

Konferencji towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa.

Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Poznania oraz rektorzy Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego oraz Politechniki Poznańskiej.

PROGRAM

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera.